انتشار ۲۳ عنوان کتاب جدید توسط کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان
انتشار ۲۳ عنوان کتاب جدید توسط کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان
همزمان با روز ملی ادبیات کودک و نوجوان، 23 عنوان کتاب با موضوع‌های متنوع با چشم‌اندازی ویژه و نگاهی امیدوارانه توسط انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان منتشر خواهد شد.

این آثار به قلم نویسندگان نام‌آشنای حوزه ادبیات کودک و نوجوان همچون مصطفی رحماندوست، زهره پریرخ، فرهاد حسن‌زاده، طاهره ایبد، زنده‌یاد سوسن طاقدیس، محمدرضا شمس، محمدرضا مرزوقی، مینو کریم‌زاده، سرور کتبی، مریم هاشم‌پور، علی خاکبازان، مجید عمیق و… است که با موضوع‌های متفاوت در قالب‌های شعر، داستان، کاردستی و مجموعه‌ علمی آماده‌ چاپ شده است.

در این میان مجموعه‌ی «آهای مواظب ما باشید!» در ارتباط با حیوانات در حال انقراض ایران که در قالب داستان‌هایی با عنوان‌های مختلف از جمله «آخرین زاغ بور دشت بزرگ»، «باورکن من لاک‌پشتم»، «بدو، بدو، بدو»، «بزرگ گوش کوچک»، «به من بگو سمندر»، «ترس… ترس… ترس»، «چه کسی نامه را به شیشه چسبانده بود»، «کی…؟ کو… و.؟» و «گوزن زرد» به چشم می‌خورد که با تصویرگری‌های متفاوتی از هنرمندان تصویرگر و مناسب برای گروه سنی ۹+ آماده چاپ است.

همچنین مجموعه علمی «علوم عصر حجری» از دیگر کتاب‌هایی است که آماده انتشار شده است. بر همین اساس جلد دوم «دانشنامه محیط زیست» به قلم هنریک مجنونیان، بهرام حسن‌زاده‌کیابی و شکوه حاجی‌نصرالله برای گروه سنی ۱۵+ (نوجوان) آماده شده است. یادآوری می‌شود این کتاب‌ها برای گروه‌های سنی ۴+ (نوگام)، ۹+ (نونهال)، ۱۲+ (نونگاه) و ۱۵+ (نوجوان) در نظر گرفته شده است.