افشای اطلاعات خانوادگی ترامپ توسط برادرزاده‌اش
افشای اطلاعات خانوادگی ترامپ توسط برادرزاده‌اش
کتاب «بیش از حد و هرگز کافی؛ چطور خانواده من خطرناک‌ترین مرد دنیا را خلق کرد» نوشته مری ترامپ سه‌شنبه آینده (چهاردهم جولای) منتشر می‌شود.

نویسنده این کتاب برادرزاده دونالد ترامپ است. وی که خود یک روانشناس بالینی است در این کتاب به شخصیت عجیب رییس جمهور آمریکا و رفتارهای باورنکردنی وی که سلامت، امنیت اقتصادی و اجتماعی جهان را مورد تهدید قرار می‌دهند، پرداخته است.

مری ترامپ می‌گوید وقتی رییس‌جمهور مردی جوان بود چند مورد رفتار شوکه‌کننده از او دید که شامل تقلب برای وارد شدن به یک دانشگاه تجاری معتبر و رفتار وحشتناک با زنان می‌شد.

انتشار این کتاب منجر به واکنش کاخ سفید شده است. مک‌انانی معاون رسانه‌ای کاخ سفید گفته است که رییس جمهور هیچ پاسخی ندارد به غیر از اینکه کتاب حاوی دروغ و اتهام‌های مسخره است که هیچ پایه‌ای در حقیقت ندارند.

برادرزاده دونالد ترامپ کتابش را در قالب یک مطالعه شخصیتی از نقطه دید یک روان‌شناس بالینی نوشته است.

به گفته او، ترامپ توسط مادرش رها شد و پدرش هم هرگز به او حس امنیت و عشق نداد و این باعث شد او تا آخر عمر ضربه بخورد. به این ترتیب او شاخصه‌هایی از نارسیسیسم، آزار دیگران و خود بزرگ‌بینی بروز داد که بالاخره باعث شد پدربزرگش به او توجه کند، اما این به شیوه‌ای نبود که بتواند وحشت‌های والدینش را جبران کند.

نویسنده از پدر ترامپ که در سال ۱۹۹۹ از دنیا رفت به عنوان یک «جامعه‌ستیز با عملکرد بالا» یاد می‌کند و رفتارهای ضداجتماعی او از جمله زورگویی، ضد یهودیت، نژادپرستی، تبعیض نژادی و بیگانه‌هراسی را به تصویر می‌کشد. این‌ها تمام شاخصه‌هایی هستند که رییس‌جمهور آمریکا نیز همواره به آن متهم شده است.

ترامپ سعی کرد جلوی انتشار کتاب را بگیرد اما دادگاه رای بر این داد که کتاب می‌تواند منتشر بشود و انتشارات سایمون اند شوستر تاریخ انتشار آن را دو هفته جلو آورد.

مری ترامپ در کتاب خود می‌نویسد در روزی که ترامپ رییس‌جمهور شد، من هم اطراف خانه‌ام راه می‌رفتم و مانند خیلی‌های دیگر شوکه شده بودم، اما خیلی شخصی‌تر حس می‌کردم که انگار ۶۲۹۷۹۶۳۶ رای‌دهنده، انتخاب کرده‌اند این کشور را تبدیل به نسخه کلان خانواده دارای اختلال عملکرد و هولناک من بکنند.

جان بولتن، مشاور امنیت ملی سابق ترامپ نیز کتابی در مورد خاطرات خود در کاخ سفید با عنوان «در آن اتاق اتفاق افتاد؛ خاطره‌ای از کاخ سفید» چندی قبل منتشر کرد.

وی در این کتاب از موضوعاتی پرده‌برداری کرد که قطعاً تأثیرات شگرفی در انتخابات نوامبر آمریکا خواهد گذاشت.